M
NU

Bandaletky: jak vyzrát na odřená stehna

21. 7. 2021 00.13

Bandaletky: jak vyzrát na odřenou vnitřní stranu stehen

Málokterá žena ve vedru ráda sáhne po džínách a jiných kalhotách. Kvůli pohodlí volí vzdušné šaty a sukně, které jsou pro letní měsíce tím pravým kouskem oblečení. Ovšem i to s sebou může přinést jisté potíže. Pokud vás, tak jako mnohé další ženy, trápí odírání vnitřní strany stehen, nezoufejte. Přečtěte si, jak na odřená stehna vyzrát.

Důvod vzniku odřenin

Myslíte si, že se tento problém týká jenom baculek? Opak je pravdou. Nemusíte mít nadváhu ani silná stehna. Stačí, že máte užší pánev nebo nohy rostlé „příliš“ rovně. Při chůzi se pak v oblasti horní poloviny stehna vzájemně otírají a to ve spojení s potem připravuje živnou půdu pro vznik opruzenin.

První pomoc na odřená stehna

Pokud vás odřeniny trápí právě teď, vyzkoušejte osvědčenou léčbu. Měsíčkovou mastí, aloe vera gelem, případně lékařskou vazelínou potírejte postižená místa alespoň třikrát denně. Poté noste ještě pár dní volné kalhoty, než se kůže úplně zotaví.

Jak na prevenci odírání

Nemějte strach, sukní a šatů se ani během léta vzdávat nemusíte. Existuje hned několik vychytávek, jak si zajistit pohodlí.

Dětský pudr versus olejíček

V prevenci odřených stehen narazíte na dva tábory. Jeden nedá dopustit na udržení pokožky v naprostém suchu, a proto na stehna sype dětský pudr, druhý tábor spoléhá na oleje a olejíčky, díky kterým jsou stehna kluzká, tím pádem se neodírají. Obojí má svá pro a proti a každé ženě vyhovuje něco jiného. Obecně je ale třeba říct, že zásypem příliš vysušená kůže může být paradoxně náchylnější ke vzniku oděrek a neúměrně přemaštěná pokožka hůře dýchá, což zase může vést k opruzeninám.

Tuhý deodorant

Tuhý deodorant funguje na podobném principu jako dětský pudr. Zabrání pocení problémových partií, ale může je neúměrně vysušit. Navíc jej samozřejmě není vhodné použít, pokud už jsou stehna trochu odřená, štípalo by to.

Bandaletky

Jak nejúčinněji zabránit odřeninám bez nutnosti opětovného nanášení deodorantu a pudru či bez potíží se zamaštěnými šaty? Objevte bandaletky, bandeletky, bandelettes, bardotky prostě pásky proti odírání stehen. Bandaletky poskytují spolehlivou ochranu proti odírání stehen a navíc podtrhují vaši ženskost. Pokud si přehodíte nohu přes nohu, nebo si s lemem vaší sukně pohraje vítr, nevykoukne stehno bílé od pudru ani mastné od olejíčku, nýbrž svůdná krajka sexy bandaletek.V takovém případě nebudete mít ani pocit, že nechtěně ukazujete spodní prádlo, jako je tomu u dlouhých kalhotek proti odírání stehen. Nesesouvají se, nezarývají se. Bardotky drží díky silikonovým proužkům a tím, jak jsou elastické, stehna rovnoměrně obepnou. Při nasazování dbejte na to, aby byly bandeletky skutečně tam, kde jich je třeba, u většiny žen je to v úrovni těsně pod hýžděmi.

Punčochy

Dalším řešením jsou samodržící a podvazkové punčochy. Spojují svůdnost krajkových bandaletek a tepelný komfort punčochových kalhot, proto se hodí především do méně horkých dnů.

Léto bez útrap s odřenými stehny

Pokud patříte mezi ženy, které v létě každoročně bojují s odřenými stehny, vsaďte letos na bandaletky a nebudete litovat. Užijete si letní dny a večery v oblíbené sukni nebo šatech bez nepříjemných oděrek, opruzenin a bolesti.