M
NU

Dětské punčocháče pro malé princezny i elegantní školačky

13. 10. 2021 08.56

Barevné, bílé nebo černé dětské punčocháče nejen že malou slečnu zahřejí, ale také stylově doplní její outfit. Díky různým barvám a vzorům dětských silonek si vybere načančaná princezna i střídmější mladá dáma. Naučte se kombinovat dětské punčocháče se zbytkem oblečení, aby vynikl jedinečný styl jejich nositelky.

Jak vybrat silonky pro děti 

Nejprve si ujasněte, k jaké sukni či šatům bude vaše holčička silonky nosit. Nemá smysl rozhodovat se pouze podle barvy, roli hraje také hmotnost příze, tzv. DEN. Čím je tato hodnota nižší, tím jsou jakékoliv, tedy i dětské punčocháče tenčí

Silonky 20, 40 nebo 60 DEN 

K lehounkým šatům a letním sukýnkám proto volte dětské silonky 20 DEN, zatímco k zimním pleteným šatům skvěle padnou punčocháče 60 DEN. Zlatý střed jsou dětské punčocháče 40 DEN, které se hodí například k džínovým sukním. 

Velikost dětských punčocháčů

Co se týče velikosti, stejně jako u jiných kousků oblečení rozhoduje výška dítěte. Kvalitní dětské punčocháče drží tvar, a proto nevybírejte zbytečně menší (co kdyby se vytáhly) nebo větší (co když se srazí). 

Dětské silonky nemusí být jen doplněk

Punčocháče, především v kombinaci s krátkou sukní, tvoří většinu spodního dílu celého outfitu. Pokud zvolíte vzorované nebo barevné punčocháče, bude to to první, co upoutá pozornost. 

Nemusíte být fanoušky barevně přeplácaného dětského oblečení, přesto si zamilujete (vy a především vaše malá slečna) výrazné silonky. Jednoduchým šatům a sukním totiž dodají ten pravý šmrnc

Barevné punčocháče jsou hitem (nejen) podzimu

Pošmourné dny, ubývající sluneční paprsky a odkládání pestrobarevných letních šatů. Podzimní čas však není důvodem, proč se oblékat méně nápaditě. Naopak jeho barevnost doslova volá k tomu, aby se jí řídila i móda. 

Pastelové barvy punčocháčů pro dětisilonek pro dospělé krásně ladí k podzimním outfitům. Pod hnědými, černými, šedými a tmavě modrými dlouhými svetry a pleteninovými šaty vyniknou žluté až okrové punčochové kalhoty nebo třeba cihlově červené silonky.

Kdy dát přednost legínám pro děti

Nevzdává se malá slečna sukní a šatů ani s klesající teplotou venku? Nevadí, pokud je skutečná zima a nestačí ani dětské punčocháče 60 DEN, nasaďte těžší kalibr. 

Dětské legíny 80 DEN jsou stejně jako punčocháče pružné, příjemné a nikde netlačí. Díky silnější přízi jsou dívčí legíny vhodné také k šatům, šatovkám a sukýnkám třeba do školky.

Dětské punčocháče sluší i větším holkám

Dětské silonky vyrábíme do velikosti 152, a proto si mezi tělovými a černými, ale i malinovými, limetkovými, jeansově modrými, žlutými nebo lila dětskými punčocháči vyberou i větší slečny. 

Barev a vzorů se však nebojte ani vy. Uvidíte, že se ve vzorovaných a různě barevných punčochových kalhotách budete cítit dobře, navíc i omládnete. Co třeba být hravě tón v tónu s malou slečnou a vybrat si stejně barevné silonky?