M
NU

Dokonalé křivky? Vyzkoušejte podpůrné punčochové kalhoty

13. 4. 2022 14.11

Pod slovním spojením „podpůrné punčochové kalhoty“ si nepředstavujte jen babičkovské kompresní silonky. Jakmile jednou vyzkoušíte stahující punčocháče, stanou se totiž nepostradatelným kouskem i vaší garderoby. Přečtěte si, jak získat ladnější siluetu a větší sebevědomí i v upnutých šatech.

Kompresní třída jako ukazatel

Při výběru podpůrných zdravotních punčocháčů, ale i tvarujících punčochových kalhot si všímejte jejich zařazení do kompresních tříd. Obecně platí, že pokud hledáte stahující punčocháče pro ladnější křivky, a ne pro léčbu křečových žil, najdete ty pravé v kompresní třídě A (podpůrné)

Nic to však nemění na tom, že komprese do 18 mmHg působí preventivně proti vzniku křečových žil a že podpůrné a stahující punčochové kalhoty třídy A oceníte i při delším cestování.

Pevnější zadeček do pár vteřin

Tvarující punčochové kalhoty vás zeštíhlí v bocích a vykouzlí vám takový zadeček, že vám nikdo neuvěří, že se nedřete ve fitku. Díky speciálnímu pletení a zesílení materiálu v problematických partiích dochází k tzv. push up efektu. Sbohem, povislá kůže a celulitido, rýsující se pod upnutou sukní.

Co pod kalhoty? Zpevňující punčochové kalhotky

Soukat se do kalhot v punčocháčích je zbytečné. Alespoň pokud zrovna nepraští mrazy. Pod obepnuté kalhoty proto zvolte zpevňující punčochové kalhotky. Tyto „kraťásky“ se postarají o push up efekt tam, kde je ho nejvíce potřeba.

Úzké nohavice, 7/8kalhoty?

Ke kalhotám se vám do polobotek, lodiček a balerínek budou hodit (podpůrné) silonové podkolenky a ponožky

I jejich nošení ale podléhá jistým pravidlům. Přečtěte si, kdy, k čemu a jak nosit podkolenky, aby si na vás nedošlápla módní policie.

Těhotenské punčochové kalhoty – elegantní i s bříškem

Rostoucí bříško rychle znemožňuje nošení obyčejných punčochových kalhot, ať už je jejich lem sebejemnější. Tak jako si dříve nebo později pořídíte těhotenské legíny nebo kalhoty, vybavte se také těhotenskými punčocháči. Žádné zařezávání nízkých lemů – těhotenské punčochové kalhoty si vytáhnete přes celé bříško. V kombinaci s pohodlnými šaty se stanou základním kouskem vašeho šatníku. 

Zeštíhlení nohou od kotníků až po boky

Pokud chcete opticky zúžit a zpevnit nohy po celé jejich délce, řešením pro vás  jsou stahující punčocháče s odstupňovaným svěrem. Citlivě obepínají nohy od kotníků až k bokům a podporují cirkulaci krve. Tím brání vzniku nevzhledných otoků a pocitu těžkých nohou

Pokud budete chtít poradit s výběrem nebo se o stahujících punčochových kalhotách chcete dozvědět více, napište nám na elite@elite-cz.cz.