M
NU

Elegance vždy a všude: k čemu se hodí černé silonky

20. 1. 2022 13.23

Potrpíte si na střídmou eleganci či na rafinovanou svůdnost? Potom ve vaší garderobě nesmí chybět černé punčochy a punčocháče. Opticky vám zeštíhlí nohy, skryjí drobné nedokonalosti. Černé silonky se hodí na všechny možné příležitosti. Od všedního pracovního dne po večerní banket v luxusní restauraci.

Souboj tělových a černých punčocháčů

Tahle válka asi nikdy nebude mít vítěze. Část nositelek punčochových kalhot nedá dopustit na nenápadnost tělových silonek a dojem lehkého opálení nohou i v lednu. Druhému táboru naopak připadají tělové punčocháče nepřirozené a málo elegantní. Raději proto volí černé silonky

Je fakt, že obliba punčocháčů v černé barvě poslední dobou jen roste. Nohy jsou v nich lépe „kryté“ – nevzhledného dolíku, znaménka či jizvičky si pod černými punčocháči nebo punčochami jen tak někdo nevšimne. Černá navíc vždycky působí více sexy.

Černé silonky do divadla?

Výběr vhodného oblečení dokáže potrápit nejednu návštěvnici či návštěvníka divadla. Nepřijít jako burani, zároveň to na místní představení nepřehnat róbou jako do milánské opery.

Nic nepokazíte jednoduchými šaty, decentními lodičkami a černými punčochovými kalhotami. Samozřejmě nemusíte být od hlavy po paty v jedné barvě. Černé silonky se skvěle hodí například k pudrově růžovým, ale i tmavě modrým nebo lahvově zeleným šatům.

Černé punčocháče na ples?

Koktejlky, malé černé, dlouhé šaty, s flitry, s výstřihem na zádech… Ve chvíli, kdy si k těm pravým šatům oblečete příliš silné punčocháče, můžete na veškerou parádu rovnou zapomenout. 

Jděte na to chytře a zamyslete se nejen nad tím, jaké zvolit boty, ale vyberte i ty správné punčochové kalhoty. Roli hraje styl, materiál i délka šatů. Ke krajkové princeznovské róbě po kotníky se hodí velmi jemné tělové punčocháče, o tom žádná. Pokud ale na ples raději vyrazíte ve střídmých pouzdrových šatech ke kolenům, sáhněte po černých silonkách

TIP: Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu punčocháčů nebo punčoch ke společenským šatům, vždy zvolte ty co nejjemnější, 15 nebo 20 DEN. U tělových silonek se vyhněte jejich vysoce lesklé verzi, která působí lacině a nevkusně.

Vzorované a barevné punčocháče vs. černé silonky

Svůj všední outfit můžete ozvláštnit barevnými punčocháči. Pokud před pestrými tóny upřednostňujete spíš tlumené barvy, vsaďte například na tmavě modré nebo jemně šedé silonky.

I divadlo snese decentně vzorované silonky. Vyhněte se však kombinaci vzorovaných punčocháčů s různobarevnými šaty a sukněmi. Punčochové kalhoty se vzorem tak řeší dilema, jakou barvu punčoch k černým šatům. Oživí je, i když s nimi budou tón v tónu, a vy neztratíte na eleganci. 

Hranice mezi elegancí a smutečním oděvem

V černé nemusíte působit vždy smutně. Pokud si tak při pohledu do zrcadla v černé sukni, halence, punčocháčích a botách připadáte, zkuste hladké silonky nahradit vzorovanými. Nebo celý outfit oživte barevnou šálou či výrazným šperkem a líčením. Černá snese velké množství kombinací s jinými barvami, nebojte se trochu experimentovat.