M
NU

Festivalové oblečení: stylově se síťovanými punčocháči nebo vzorovanými silonkami

1. 7. 2022 11.35

Letní festivaly si žádají patřičný outfit. Pohodlný, abyste v něm vydrželi venku ve vedru i případném dešti, zároveň stylový, ať uděláte parádu. Nechte se unést módními trendy a vyšperkujte svůj festivalový look vzorovanými nebo síťovanými punčocháči. Překvapí vás jejich praktičnost.

Oblečení na každou situaci

Při výběru outfitu na letní festival musíte být připraveni na polední výheň, případnou odpolední bouřku i na noční ochlazení. Správné oblečení na festival se tak skládá jak z prodyšných, tak i z nepromokavých a teplejších kousků. 

Silonky i v létě?

Že léto a punčochové kalhoty nejdou k sobě? Omyl. Festivaly pod širým nebem se řídí vlastními pravidly. Odpoledne uvítáte vzdušné šaty, kraťasy a sukně, navečer vám ale může být chladno. 

Není proto ale nutné v batohu celý den nosit dlouhé kalhoty na převlečení. Stačí, když svůj outfit doplníte o jemné silonky, se kterými si udržíte tepelný komfort i festivalový look. 

Na festivalu zazáříte:

Pozor na příliš mnoho barev a vzorů

Pestré barvy a různé vzory vždy neznamenají efekt à la papoušek. Aby se tak ale nestalo, pečlivě zvažte, co vše si za které situace oblečete. 

Pokud se rozhodnete jít nejjednodušší cestou zateplení, tj. punčocháči, zvolte takové, které se budou hodit nejen k topu a sukni, šatům či kraťasům, ale i k bundě nebo mikině. Tu si totiž obléknete ve stejnou chvíli (až vám bude chladno). 

 

Punčocháče (skoro) ke všemu!

Dopředu myslete i při výběru bot. Se sandály a především žabkami si silonky nerozumí. Navíc festivaly jsou hlavně o tanci, chození a stání – rozhodněte se proto pro boty, které zvládnou několikadenní nápor

Pokud ve strachu o pohodlí, počasí či terén vsadíte na trekingové tenisky, neznamená to, že zbytek outfitu musíte vystavět na sportovním stylu. Na festivalech se na „prohřešky“ s mísením stylů moc nehraje, a proto si k nim klidně vemte letní šaty v boho stylu, květovanou mini nebo denimové kraťasy. A večer dokonce i punčochové kalhoty.