M
NU

Jak nosit barevné punčocháče a být trendy

10. 10. 2021 14.37

Výrazný šperk, šála, boty nebo rtěnka nejsou jediné možnosti, jak vyladit jednoduchý outfit. Vystupte z davu a vsaďte na barevné punčocháče. Zazáříte s nimi v práci, na párty i při procházce městem. Přečtěte si, jak vybrat barevné silonky a k čemu je (ne)nosit.

Pohrajte si s barvami, ale nepřežeňte to 

Nenosíte barevné punčocháče proto, že se bojíte, že budete vypadat příliš rozpustile? Říkáte si, že se nehodí k vašemu věku? Omyl. Barevné silonky sluší děvčátkům, studentkám, jejich maminkám i dámám v letech. Vše závisí na barvě punčocháčů a zbytku outfitu.

Styl à la barevný papoušek se odpouští leda malým holčičkám. I u těch se ale vyvarujte nevkusu. Hezky barevné i černé punčocháče pro děti najdete v kategorii Sweet Lady. Přečtěte si článek, jak vybrat dětské punčocháče pro malé princezny i elegantní školačky.

Jak se držet v mezích stylu

Barva punčochových kalhot může být úplně jiná než sukně, svetřík nebo kabát. Důležité je, aby ladila a celkově „zapadala“. Jednoduše řečeno, pokud zvolíte podzimní look v tlumených odstínech hnědé a červené, výrazně růžové silonky nebudou to pravé. Raději sáhněte po cihlově červených nebo okrově žlutých punčocháčích

Vedle nešlápnete, když silonky sladíte s něčím, co už máte na sobě. Může to být jen detail (barevné kostky na košili nebo třeba proužek na šatech).

Když v barevných silonkách chcete být vidět

Nejvíce prostoru pro „rozšoupnutí“ máte, pokud zvolíte velmi jednoduchý outfit v černé nebo šedé barvě. Pod takovými šaty nebo sukní vyniknou pestře barevné nebo vzorované punčochové kalhoty

Nejsou šaty jako šaty

Opět samozřejmě platí, že je třeba dát si pozor, aby vše stylově sedělo. K plesovým šatům prostě patří tělové, případně černé silonky, zatímco pro oživení krátkých pletených šatů máte k dispozici celou škálu barevných poloprůledných nebo neprůhledných punčocháčů

Elegantní look? Buďte tón v tónu

Pokud fandíte originálnímu vzhledu, zároveň si ale potrpíte na eleganci, zvolte punčocháče stejné barvy, jakou má váš kostýmek, sukně nebo šaty. Nahraďte tak klasické tělové nebo černé silonky třeba tmavě modrými a uvidíte, jak celý váš business outfit prokoukne, aniž by ztratil na eleganci.

I pro muže existuje barevná alternativa

Na své si mohou jednoduše přijít také pánové v džínách i obleku, kteří mají smysl pro barevný detail. Pouze bílé nebo černé ponožky totiž už dávno neletí. Na trhu najdete originální barevné ponožky, které dodají jakémukoliv outfitu šmrnc.

Přečtěte si článek o tom, jak se naučit nosit barevné ponožky i k obleku.

Barevné punčocháče vás omladí

Nošení barev vyžaduje odvahu, ne ale tak velkou, jak se zdá. Jděte na to postupně. Nejdříve osvěžte jednoduché šaty podobným odstínem punčocháčů, případně vyzkoušejte vzorované punčochové kalhoty. Uvidíte, že se vám ve vašem novém, originálnějším já zalíbí.