M
NU

Kdy, k čemu a jak nosit podkolenky

2. 3. 2022 15.06

Pomalu se blíží jaro, kozačky ukládáte do krabic na příští sezónu a v botníku se na vás smějou vykrojené polobotky a balerínky. Na ponožky do takových bot raději zapomeňte. Křehkost a eleganci si zachováte, když vsadíte na jemné podkolenky. Přečtěte si ale, na co se zaměřit.

Základní pravidlo zní: zakrýt lem 

Říkáte si, že silonkovými ponožkami nikdy nic nezkazíte? Opak je pravdou – jejich lem vykukující zpod 7/8kalhot váš outfit posune do dob, kdy bylo běžné nosit punčochové ponožky i k sukni (vzpomeňte si na babičky). 

Pokud nenosíte kalhoty, které vám bezpečně zakrývají celý kotník, neriskujte módní přešlap a punčochové ponožky vyměňte za silonové podkolenky. Ušetříte si starost s kontrolou kotníků pokaždé, když si sednete a povytáhnou se vám kalhoty. 

Tělové, nebo černé podkolenky? Záleží na botách i kalhotách

Mějte na paměti, že tělové silonky a podkolenky mají vždy evokovat holou kůži. Proto se výborně hodí do balerínek a plátěných tenisek, když chcete vypadat, že jdete jen tak „nalehko“. Tzv. nude punčocháče a silonkové podkolenky využijete pod světlé džíny i bavlněné chinos.

Černé podkolenky v lakovaných polobotkách podtrhnou váš elegantní look – ke kalhotovému kostýmku nebo tzv. cigaretovým kalhotám jsou to pravé. Jednoduchý elegantní outfit rafinovaně oživíte podkolenkami s jemným puntíkem nebo jiným vzorem.

Černá je prostě klasika, která se neomrzí. Inspirujte se také článkem, kde se dozvíte, k čemu se hodí černé silonky.

Stahovací podkolenky nejsou jen pro babičky

Celodenní sezení v kanceláři nebo dlouhé postávání vašim nohám zrovna neprospívá. Minimalizujte vznik otoků a pořiďte si decentní podpůrné podkolenky. Vypadají stejně jako ty běžné, zároveň mají jemně stahující efekt. 

Hodí se vysoké podkolenky k sukni?

Pod sukní ke kotníkům se silonové podkolenky tváří jako punčochové kalhoty, a proto nic ničemu nevadí, ostatně v teplejším počasí si aspoň zajistíte větší pohodlí. Jen si dejte pozor na rozparek, který by vás mohl prozradit. 

Problém nastává tehdy, kdy punčochové podkolenky zvolíte k midi sukni nebo třeba k šatům těsně pod kolena – stačí poryv větříku, přehození nohy přes nohu a lem spatří světlo světa. 

TIP: Pokud je na punčocháče příliš teplo, k midi a minisukním volte samodržící punčochy.

Silonové podkolenky, na které se můžete spolehnout

Punčochové podkolenky jsou ideálním řešením pro různé příležitosti a na rozdíl od bavlněných ponožek se hodí (téměř) ke všemu. Díky širokému lemu nikde netlačí a nezarývají se do lýtek, proto jsou vhodné i pod kalhoty s úzkými nohavicemi. Vyberte si u nás ty pravé, aby vám to v balerínách, polobotkách i lodičkách slušelo.