M
NU

Královna večera aneb Jaké silonky na ples

10. 2. 2022 10.31

Je to tady, plesová sezóna. Krátké, nebo dlouhé šaty, otevřené střevíčky, nebo lodičky s plnou špičkou, rozpuštěné vlasy, nebo vyčesaný drdol. Než vyrazíte do společnosti, řešíte všechny tyhle věci. Nezapomínejte ale ani na punčocháče – pokud zvolíte špatně, celý svůj look shodíte.

Silonky na ples: ano, či ne?

První, co si musíte ujasnit, je, zda si vůbec punčocháče na ples brát. Existují ženy, které si sukni či šaty bez silonek nedokáží představit, ale i takové, které i v únoru tančí „s holýma nohama“. 

Záleží samozřejmě na zbylém outfitu a volbě bot. Rozhodování vám také usnadní důležitost nebo úroveň společenské události – elitní ples v opeře si žádá něco jiného než hasičský bál v kulturním domě na vesnici.

Co na to etiketa

Pravidlu, že „dáma nedá bez silonek ani ránu“ ještě úplně neodzvonilo. Etiketa silonkypunčochy k sukním a šatům stále doporučuje, především pokud jde o významnější společenské akce. Zároveň ale připouští, že pod šaty spíše letního než večerního charakteru vypadají lépe holé nohy. 

Punčochy a silonky do otevřených bot?

Páskové střevíčky nebo lodičky s otevřenou špičkou si s punčochovými kalhotami prostě nerozumí. V takovém případě etiketa přimhouří oči a schválí vám, že silonky necháte doma. 

Přece jen se jich nechcete vzdát? Řešením jsou samodržící punčochy bez špice! Jejich výhoda spočívá v tom, že vaše nohy získají lehký tón opálení, skryjí se jejich drobné nedokonalosti (žilky, pihy, dolíčky) a zároveň vám z otevřené špičky střevíců nevykoukne nevzhledný šev. 

Tlusté punčocháče na ples ne!

Ať už řešíte, jaké punčochy k černým šatům, jestli se hodí černé silonky na ples, nebo zda si vzít punčocháče, nebo punčochy, mějte na paměti jedno: silonky na ples musí být tenké, to znamená, že hodnota DEN by neměla přesáhnout 20. 

Tlusté punčocháče se vám v zimě budou hodit pod pletené šaty nebo sukně z hrubé látky, rozhodně ale ne k večerním šatům. Přečtěte si, jak být stylová v teplých punčochových kalhotách.

Tělové vs. černé silonky na ples

Tělové silonky jsou klasika. Bohužel se ale nedá říct, že „jimi nic nezkazíte“. Nejčastějšího módního prohřešku spojeného s tělovými punčocháči se dopustíte, pokud sáhnete po příliš tmavých silonkách

Tělové punčocháče jsou jako make-up. Vyberte si takový odstín, který se co nejvíce podobá vašemu přirozenému tónu pleti. Jedině tak předejdete módnímu faux pas, kdy to vypadá, že se minulých 14 dní vaše nohy opalovaly v Karibiku. Pouze nohy, zbytek těla ne. 

Elegance v černých punčochových kalhotách

Na rafinovanosti vám dodají jemné černé punčocháče. Ani ty se ale nehodí úplně ke všemu. Černé silonky na ples zvolte k tmavé róbě, černým koktejlkám a šatům ze silnější látky. Přečtěte si, kam všude se hodí černé silonky, a naučte se je nosit.

(Ne)zaostřeno na nohy

Vhodně zvolené punčochové kalhoty nebudou tím prvním, čím na sebe při vstupu do sálu upoutáte pozornost. Ty správné silonky k večerním šatům totiž nebijí do očí, jen tiše doplňují váš celkový look. 

Při jejich výběru proto vždy myslete na to, aby nebyly ani příliš hrubé, ani moc tmavé, aby si rozuměly s barvou a materiálem šatů, ale i s typem bot. Zaujměte raději krásnou róbou, třpytivým šperkem, dokonalým líčením a účesem.