M
NU

S ťapkami do balerín skoro jako naboso

20. 4. 2022 10.19

Pomalu, ale jistě se blíží období, kdy to ještě úplně není na sandály a otevřené střevíčky, zároveň vám už přestává být pohodlně v uzavřených polobotkách. Je to období balerínek a slip on bot. Na bosé nohy vám budou slušet. Neriskujte ale otlaky a puchýře a vybavte se „tajnou zbraní“ – ťapkami do balerínek.

Myslete na pohodlí i hygienu

Nohy se potí každému, s tím se moc dělat nedá. Pokud vás ale trápí nadměrné pocení, zaměřte se na pár následujících rad:

  • noste boty z prodyšných materiálů – raději z pravé než syntetické kůže, 

  • do tenisek vždy volte bavlněné ponožky,

  • ani balerínky a slip on boty nenoste na bosé nohy – objevte ťapky do balerín, které zadrží vlhkost.

Ponožky do balerín (ne)patří

Nejsou ponožky jako ponožky. Zatímco ty klasické patří do plných a sportovních bot, baleríny a vykrojené polobotky vyzývají k odhalení nártu. Máte vlastně dvě možnosti: vsadit na elegantní silonové podkolenky či ponožky (k jarnímu a podzimnímu kalhotovému outfitu), nebo jít „jako naboso“ v ťapkách. 

Výhoda ťapek do balerín je, že nejdou vidět, zároveň vám poskytnou stejné pohodlí jako ponožky. S vrstvou navíc totiž předejdete otlakům, které často vznikají při nošení bot naboso. 

Kvalitní ťapky nesjíždějí

Ťapky svým tvarem kopírují tvar balerínek. To znamená, že ani na patě nedosahují výšky běžných kotníkových ponožek. Pokud zvolíte nekvalitní nebo příliš volné ťapky do balerínek, hrozí, že vám při nošení sjedou z paty a vystaví ji tak odírání a nebezpečí vzniku puchýře. 

Klíčem úspěchu je proto vybrat správnou velikost. Všitá gumička ťapek – ponožek do balerín musí vaše chodidlo pevně obepínat. Než si ťapky navléknete, budou se vám zdát maličké, jejich elastický materiál se ale vaší noze přizpůsobí. Volte tedy svou klasickou velikost, rozhodně ne větší.

Dáte přednost silonovým, nebo bavlněným ťapkám do balerín?

Na trhu najdete různé druhy ťapek do balerín, základní otázka ale zní, zda vsadit na silonové, nebo bavlněné. Zvyk je železná košile, a proto pokud často nosíte punčocháče a silonové ponožky či podkolenky, oblíbíte si nylonové ťapky do balerínek

„Ponožkovější“ variantu, tedy s obsahem bavlny, zvolte, pokud dáváte přednost klasickým ponožkám. Jejich materiál je přírodnější a lépe saje pot. Myslete ale na to, že bavlněné ťapky v botě zaberou nepatrně více místa, do těsných balerínek si proto vezměte raději ty silonkové. 
   

Ťapky si rozumí i s teniskami 

Nosíte nízké plátěnky a vadí vám lem kotníkových ponožek? Rafinovaně odhalte kotníky – balerínkové ťapky vám poslouží i v teniskách. Jejich lem se nevyšplhá až nad okraj bot, zároveň vám zůstane chráněná pata.

Další malé plus (především těch bavlněných) ťapek do balerín je, že i ve chvíli, kdy si zujete boty, budou vaše chodidla pořád působit jako obutá do střevíčků. Ťapky do balerínek jsou prostě roztomilé.