M
NU

Stylově i v zimě: v hlavní roli teplé punčochové kalhoty

10. 12. 2021 14.05

Myslíte si, že s podzimem končí i doba sukní a šatů? Bojíte se, že vám v nich bude v zimě chladno? Nemusí tomu tak být. Stačí jen dočasně vyměnit běžné silonky za teplé punčochové kalhoty a v pletených šatech nebo třeba vlněné sukni se nenachladíte, ani když venku přituhne.

Jak je to s hodnotou „DEN“

Pokud punčochové kalhoty kupujete on-line a nemůžete si je tak „osahat“, vždy se orientujte podle hodnoty DEN a nešlápnete vedle. DEN silonek určuje jemnost jejich příze a hustotu tkaní. V praxi to znamená, že čím je číslo DEN nižší, tím jemnější a tenčí punčocháče máte před sebou (nebo na sobě). 

A naopak – s číslem DEN roste také gramáž silonek. Pro chladné dny proto zvolte silnější punčocháče.

Obecně se dá říct, že punčochové kalhoty:

  • 10–20 DEN jsou jako pavučinky a hodí se k tenkým nebo večerním a slavnostním šatům,
  • 25–40 DEN jsou pořád ještě dost jemné a podtrhují elegantní look, zároveň už mohou být i neprůhledné,
  • 50–60 DEN si rozumí s jednobarevným vzorováním (efektně vypadají například s proužky danými hustotou tkaní, či další druhy vzorovaných punčocháčů),
  • 80–100 DEN jsou na zimu to pravé.

Neprůhledné punčochové kalhoty nejsou jen pro malé holky

Jemné a průhledné silonky a punčochy jsou sexy a přidávají na svůdnosti, o tom žádná. Do chladných zimních dnů ale praktické nejsou – s kašlem a rýmou z prochladnutí se zrovna přitažlivě cítit nebudete. 

Zapomeňte na předsudky, že neprůhledné punčocháče patří jen malým holkám, a vylaďte svůj zimní outfit teplými punčochovými kalhotami různých vzorů nebo barev. 

Pokud naopak chcete dopřát eleganci i holčičkám, přečtěte si, jakými punčocháči vybavit školačky a malé princezny.

S barevnými punčocháči rozzáříte i pošmourné dny

Barev se rozhodně nebojte, vždyť podzim a zima k nim vyloženě vybízejí. Ať už ladíte outfit do okrových, hnědých a červených tónů podzimu, nebo chcete zazářit v zimě, vsaďte na barevný detailPunčochové kalhoty tón v tónu se zbytkem oblečení, či naopak jako nečekaný kontrast k monochromnímu outfitu vám dodají šmrnc. 

Neztraťte na eleganci ani v neprůhledných a výrazných silonkách. Přečtěte si, jak nosit barevné punčocháče a být trendy.

Barevné punčocháče pro vánoční atmosféru

Když se řekne zimní punčocháče, není to jen o gramáži punčochových kalhot, představte si i teplé punčocháče v barvách Vánoc. Váš letošní outfit ke stromečku tak už nemusí být jen o jednobarevných svetrových šatech. Pokud se barev nebojíte, proč nesáhnout třeba po vínově červených punčochách 80 DEN?