M
NU

Barevné ponožky k obleku nejsou faux pas. Naučte se je nosit

13. 10. 2021 14.07

Doba, kdy byly k pánskému obleku přípustné pouze černé, případně tmavě modré ponožky, je dávno pryč. Originálními ponožkami různých barev s puntíky nebo proužky dodáte celému outfitu šmrnc. Přečtěte si, jaké ponožky k obleku zvolit a jakých se vyvarovat.

Mají ladit ponožky s kalhotami, nebo botami?

Na tohle malé velké dilema mužů neexistuje jasná odpověď. Obecně se však doporučuje sladit ponožky spíše s kalhotami. Pokud se chystáte někam, kde je přísně daný dress code a potřebujete být skutečně „za slušňáka“, volte k tmavě modrému obleku tmavě modré ponožky, i když obouváte černé polobotky. 

Pokud ve svém šuplíku s ponožkami najdete pouze černé, do módního pekla se nepropadnete, ale napříště si pořiďte ponožky v barvě obleku. Kromě toho, že je to vkusnější, navíc opticky prodloužíte své kalhoty i nohy

Bílé ponožky patří do tenisek

Nešvar v podobě bílých ponožek v lakýrkách a naleštěných polobotkách se rozmáhal především v minulosti. Dnes už v divadlech, na svatbách, plesech a dalších společenských akcích naštěstí moc k vidění nejsou. 

Vyvarujte se faux pas a na bílé ponožky ve spojení s jakýmikoliv jinými botami, než jsou tenisky, raději zapomeňte. Protože jsou plátěné kecky samy o sobě velmi neformální obuví, fantazii se meze nekladou ani co se týče ponožek. Proto k nim klidně zvolte pestrobarevné kousky

 

K čemu a jak nosit barevné ponožky

Zatímco dámy si v rámci společenského oblékání můžou vybrat šaty nejrůznějších barev a střihů, pánská móda se drží spíše tmavších barev a nenápadných vzorů. Barevné ponožky pro muže tak představují okořenění klasického a někdy možná až příliš přísného vzhledu. 

Záleží na tom, kam vyrážíte

Není situace jako situace, dbejte proto vždy na předepsaný nebo očekávaný dress code. Jednoduše řečeno na pohřeb zvolte k tmavému obleku tmavé ponožky, na svatbu kamaráda, který se žení na louce a v teniskách, vsaďte na zajímavý barevný detail.

Rozlišujte jednotlivé styly oblékání

Ruku v ruce s odhadem situace jde také dodržení jednotného stylu oblékání. Striktně formální oblek (a situace) si prostě vyžaduje své. 

V rámci casual a smart casual stylu máte ale daleko volnější ruku, můžete sáhnout po ponožkách v barvě bot a stejně tak po vzorovaných a pestře barevných ponožkách k obleku. 

Džíny, podobně jako tenisky, snesou všechno. Při výběru ponožek k džínům se samozřejmě nemusíte řídit barevností kalhot. Jen si dejte pozor, abyste celkový outfit takříkajíc nepřepálili – tričko s divokým potiskem si s barevnými a vzorovanými ponožkami moc rozumět nebude. 

V originálních ponožkách jdete s dobou

Kdysi bylo nemyslitelné, aby si dáma vyšla v šatech bez punčocháčů, nicméně dnes už je to v pořádku. Proměňuje se ale i pánská společenská móda, která se odklání od příliš upjatého stylu. Barevnými ponožkami k obleku, džínům, plátěným chinos a šortkám prostě jdete s dobou. Slušet vám nebudou snad jen ponožky v sandálech.