M
NU

Na svatbu jako host: jaký zvolit outfit?

12. 9. 2021 13.53

Pozvání na svatbu je příjemné do chvíle, než si uvědomíte, že nevíte, co na sebe. Příliš načančaný vzhled není vhodný stejně jako odfláknutý outfit. Inspirujte se tipy, jak nezastínit nevěstu a zároveň zazářit. 

Záleží na stylu svatby

Obřad v kostele vyžaduje jiný dress code než bohémská svatba uprostřed pole nebo na pláži. Myslete na to, až se budete rozhodovat pro správné oblečení, doplňky i boty. 

Oživte klasiku

S jednoduchými šaty, jemnými šperky a klasickými lodičkami, u mužů pak s elegantním oblekem či alespoň sakem nikdy nešlápnete vedle. Pokud nechcete působit usedle, jděte na to chytře a zaměřte se na výrazný detail: tmavě modré šaty doplňte červenými lodičkami, klasické koktejlky oživte vzorovanými punčocháči, nebo zvolte originální šperk.

Svatbu pod otevřeným nebem pojměte neformálně

Odhalená ramena, odvážnější rozparky, kratší sukně, rozevlátější šaty a celkově neformální outfit je doménou stále populárnějších svateb pod širým nebem. Dejte si však pozor na příliš odvážné sexy modely, přece jen jdete na svatbu, ne do klubu. 

Ženskost podtrhnou například delší šaty s nahými zády, nedbale elegantně působí boho šaty a minisukně do pasu s volnější halenkou tvoří rafinovanou kombinaci.

Nenechte se ohrozit počasím

Přílišné vedro nebo nečekané ochlazení vám ráno před svatbou nesmí překazit plány na promyšlený look. Počasí je nevyzpytatelné, proto si předem připravte dvě varianty oblečení

Horko těžko padl výběr na jediné šaty? Nevadí, není nic jednoduššího, než je v případě nižších teplot doplnit o jemné punčochy nebo punčochové kalhoty a přes ramena si přehodit elegantní šálu nebo tenčí svetřík. Punčocháči se také pojistěte na večerní párty. V kabelce vám nezaberou téměř žádné místo a až se večer ochladí, budou se vám hodit.

Punčochy do otevřených bot? I tohle se dá vyřešit

Silonky do otevřených bot na svatbu ani nikam jinam nepatří, to je známá věc. Nejsou však silonky jako silonky. 

Samodržící punčochy bez špice jsou ideálním a elegantním řešením. Vaše nohy získají opálený vzhled, nebude vám chladno na kolena a zároveň neutrpíte faux-pas kvůli punčochám vykukujícím z otevřené špice střevíčků.

 

Bílé šaty jsou tabu

V neposlední řadě samozřejmě pamatujte na to, že bílá barva, barva nevinnosti a čistoty, je určena výhradně nevěstě. Pokud si ke vzorované sukni zvolíte bílou halenku, nevadí to, hlídejte si však, aby bílá či krémová barva vašemu outfitu nedominovala. To platí i tehdy, když sama nevěsta neplánuje sněhobílé svatební šaty.

Přání nevěsty má vždy přednost

Jedinou výjimkou, kdy je přípustná bílá barva i pro ostatní svatebčany, je výslovné přání nevěsty a ženicha. Pokud na pozvánce objevíte slova „all white“, oblečte si bílou róbu, v bílém totiž budete všichni.

Moderní svatby se často ladí do určitých tónů. Proto ve chvíli, kdy víte, že půjdete například na „modrou svatbu“, pokuste se tomu barevně podřídit outfit. Pomoci si můžete opět detaily, jako jsou punčocháče, boty, šátek či vlasové doplňky v odstínech modré.

Když jsou šaty pro družičky v jednom stylu

Jednotný vzhled družiček má zásadní výhodu i nevýhodu. Na jednu stranu nemusíte vymýšlet, jaký zvolit outfit na svatbu, na druhou stranu určená róba nemusí být úplně podle vašeho gusta. 

Přeneste se přes to, ten den to vydržíte. Na svatebních fotkách vypadají družičky ve stejných šatech moc hezky a o to tady jde.