M
NU

Naučte se nosit sexy punčochy a buďte za dámu i femme fatale

12. 6. 2022 10.00

Necítíte se na odhalené nohy, zároveň už počasí vyzývá ke krátkým šatům a sukním? Vyměňte silonky za samodržící protiskluzové punčochy. Neohrozí vás studený větřík, zároveň vám nebude horko. Navíc se nikdo nedozví, že se vaše nohy po zimě ještě nestihly opálit, i když provětráte novou jarní mini.

Punčochy nekloužou, vyberte ale správnou velikost

Při výběru samodržících punčoch nehraje největší roli vaše výška, ale obvod vašich stehen. Velikosti punčoch se sice značí číslem, které odpovídá délce vašeho chodidla, v tabulce se ale zaměřte především na sloupec s údaji o centimetrech okolo stehen – tam je nejčastější kámen úrazu. Zvolíte-li volnější punčocháče, budou vám sjíždět dolů. Pokud máte malou nohu, ale větší obvod stehna, zvolte větší punčocháče – o příliš těsný svěr také nestojíte.

Jak nosit samodržící punčochy aneb pozor na příliš krátkou sukni

Krajkový či hladký lem samodržících punčoch je malým sexy tajemstvím, které by mělo zůstat ukryté pod sukní. Dobře si proto ohlídejte délku sukně nebo šatů. Elegance má své meze, a tak zkontrolujte i to, jak vysoko se vám sukně vyhrne při sedu. Pokud se odhalí celý lem punčochy, raději si vyjděte „na holé nohy“. Předejdete tak nevhodnému, příliš vyzývavému looku.

Naopak letmé vykouknutí malé části krajkového lemu při přehazování nohy přes nohu z vás může udělat femme fatale. Rozhodně se tak v sexy punčochách do více jak půlky stehen budete cítit.

Předejděte trápení s odřenou vnitřní stranou stehen

Vysoké punčochy nejsou jen elegantní a sexy, jsou taky praktické. V teplých měsících je uvítáte více než punčochové kalhoty, zároveň splní „maskovací“ účel (sbohem, celulitido a další nedokonalosti). 

Pokud se vám při chůzi třou stehna o sebe, oceníte samodržící punčochy dvojnásob. Jejich lem totiž funguje jako ochrana proti odírání stehen, které dokáže velmi potrápit. 

Vemte si samodržící punčochy na svatbu, do opery i na noční party

Pokud uvažujete nad dokonalým svatebním outfitem, punčochy by neměly chybět, ať už jdete na svatbu jako host, nebo ten den bude přímo o vás. Jako nevěsta vsaďte na krajkové samodržící nebo podvazkové punčochy a rovnou tak vyřešte shánění svatebního podvazku. 

Punčochy vám prostě udělají službu, kamkoliv se chystáte. Využijete je pod dlouhou večerní róbu, šifonovou midi sukni, a pokud si ohlídáte délku, i ke koktejlkám. Stačí vybrat barvu – například černé punčochy se hodí na večer, ale na rafinovaném elegantním looku vám dodají i přes den. Inspirujte se článkem K čemu se hodí černé silonky.